Foto Jeroen ten Brink en familie

'Wij blijven hier nog wel even plakken'

Jeroen en Nathalie ten Brink komen uit Drenthe. Uit het dorpje Roden om precies te zijn. In 2014 verhuisden ze naar Middelburg om daar een ambachtelijke slagerij te beginnen. Twee jaar later volgde een tweede vestiging in de Vlissingse wijk Papegaaienburg.

Middelburg

Wennen

Volgens Jeroen ten Brink was de keuze voor Zeeland eigenlijk niet eens zo heel bewust: 'We wilden een slagerij beginnen en uiteindelijk vonden we die in Middelburg. Een prachtige stad waar je heel makkelijk verliefd op kunt worden, dus het was voor ons niet moeilijk om de knoop snel door te hakken.'

'Het was in het begin wel wennen hier. We begonnen natuurlijk een compleet nieuw leven en hebben we veel vrienden en familie in Drenthe achtergelaten. Dat Zeeuwen stug zouden zijn, daar klopt wat ons betreft erg weinig van. We werden hier heel vriendelijk ontvangen en we konden onze draai daardoor snel vinden. We zien onszelf ook echt niet zomaar weer 1-2-3 vertrekken. We hebben hier net een huis gekocht, dus we blijven nog wel even plakken.'

Kwaliteit

'We geloven in kwaliteit en maken veel producten op ambachtelijke wijze. Wij zijn trots op onze Zeeuwse boerenleverworst, die door een landelijke vakjury met goud is bekroond. Da's natuurlijk niet gek voor een Drentenaar. Die streekproducten zijn sowieso belangrijk voor onze klanten. Het gaat om hele specifieke smaken en tradities. En ook toeristen vinden het natuurlijk prachtig om lokale producten te kopen. Het mooist vind ik misschien nog wel onze huisgemaakte Zeeuwse boerenhammen; die worden gepekeld met Oosterscheldewater.

'Het enige wat we hier soms nog missen, dat zijn de Drentse bomen en bossen. Maar ach, daar hebben we de zee voor teruggekregen.'

Meer informatie 

Wil je meer informatie over wonen, werken of studeren in Zeeland? Bekijk www.zeelandlandinzee.nl

Inspiratie

Lees ook het verhaal van Syrco Bakker over leven in Zeeland: "Sommige mensen denken wel ‘s dat de wereld er ophoudt, maar ik vind zelf dat in Zeeland het échte leven begint."

Selina Straver verruilde haar woonplaats Alphen aan den Rijn voor Terneuzen. Lees haar verhaal.

Lianne van Rijn kreeg te maken met vooroordelen toen zij de Randstad verliet om in Zeeland te gaan wonen. Hoe ze daar mee omgaat, lees je hier.

Karen Dobbelaer-Weber verruilde Parijs voor Middelburg. Ze verhuisde van de stad van de liefde naar de Zeeuwse hoofdstad voor de liefde. Lees over haar ervaringen