Ponsteen, Cadzand-Bad

'De omgeving is prachtig'

Zeeland barst van de topchefs. Eén van hen is Syrco Bakker, chef van restaurant PureC (twee Michelin-sterren), een talent van Sergio Herman aan het Cadzandse strand. Syrco komt oorspronkelijk Brabant. 

Syrco Bakker Pure C

Inspiratie

Als oprichter van stichting Inspired Events zet hij zich in om de foodregio onder de aandacht te brengen met culinaire events. Ook ontwikkelde hij als smaakexpert een unieke likeur genaamd 'Hier bas de las Dunas'. Een streekproduct gemaakt van 18 verschillende kruiden uit de Zeeuws Vlaamse Duinen.

'Zeeland is een nuchter land. De instelling van de mensen is er een van niet lullen, maar buzze geven, knallen. De omgeving is prachtig. Zowel harde lijnen als kleine kronkeldijkjes. Daar halen we veel inspiratie uit. De zee, de duinen en de natuur hebben een zeer sterke invloed op alle facetten van de zaak: het interieur, de keuken, de smaken...'

Het echte leven

'Er komt veel moois uit de streek. Pure, eerlijke producten, zowel van het land als uit de zee. Daar maken we natuurlijk dankbaar gebruik van. Het is jammer dat Zeeland als vakantiebestemming vooral bekend is bij senioren en gezinnen. Voor bijvoorbeeld twintigers en dertigers is het ook een toffe bestemming. Zeeland verandert enorm.

'Het wordt steeds hipper. Je woont hier mooi en het is lekker rustig. Zeeland heeft potentie en er zijn veel kansen om hier toffe dingen te ondernemen. De wind staat goed. Sommige mensen denken wel ‘s dat de wereld er ophoudt, maar ik vind zelf dat in Zeeland het échte leven begint.'

Wonen en werken in Zeeland

Wil je meer informatie over wonen, werken of ondernemen in Zeeland? Bekijk www.zeelandlandinzee.nl.

Inspiratie

Jeroen en Nathalie ten Brink verhuisden vanuit Drenthe naar Zeeland om daar een ambachtelijke slagerij over te nemen. Hoe het met hen gaat, lees je hier

Selina Straver verruilde haar woonplaats Alphen aan den Rijn voor Terneuzen. Lees haar verhaal.

Lianne van Rijn kreeg te maken met vooroordelen toen zij de Randstad verliet om in Zeeland te gaan wonen. Hoe ze daar mee omgaat, lees je hier.

 

Interviews: Marco Evenhuis